GÜVENLİK POLİTİKASI

TANIMLAR:
 1. 4m.com.tr: Bu siteden yapılan tüm ödeme işlemlerindeki muhatap 4M DANIŞMANLIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (Güvenlik politikasında 4m.com.tr ile birlikte 4M olarak anılacaktır.) 
 2. 4M DANIŞMANLIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ: “4m.com.tr” web sitesinden ödemelerin karşılığında yapılan işler için hizmet sunan ve karşılığında fatura kesen bir danışmanlık şirketidir.

GÜVENLİK POLİTİKASI ŞARTLARI

 1. 18 yaşından küçük kişiler 4M’den alışveriş yapamaz.
 2. 4M’den kredi kartı (Visa, MasterCard) veya banka havalesi ile işlem yapılabilir.
 3. Müşteri ile 4M Danışmanlık Ltd. Şti. arasında yapılan sözleşme şartları kapsamında zamanında ödemesi yapılmayan işlerle ilgili işlemler, sözleşme koşullarına göre 4M tarafından durdurulabilir.
 4. İşlemlere başlanması için sözleşmenin imzalanması yeterli değildir. Sözleşme koşullarına uygun ödemenin yapılmış olmasıdır.
 5. Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır. 4M’e firma bilgisi ve ödeme tutarı girildikten sonra ödemeyi yapabilmeniz için 4M sitesinden tamamen çıkmakta Türkiye İş Bankası Güvenli Ödeme ekranına yönlendirilmektedir.
  Bu aşamadan sonra İş Bankası güvenli ödeme ekranı ile işlemlerinizi devam ettirilecektir.
 6. 4M sitesinden yapılan tüm ödemeler karşılığında, 4M Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. (4M) hizmet faturası kesecek ve fatura karşılığı olan işle ilgili yazı/belge firmanıza kargo veya yerinde imza karşılığı teslim edilecek şekilde gönderilecektir.
 7. Müşterinin talebi halinde fatura önceden kesilerek gönderilebilir. Müşteri ile yapılan işlemlerin hizmet ücretleri (TL, USD, CHF, EUR VB.) gibi para birimleri ile yapılabilir. Ödemenin yapıldığı tarihteki T.C.M.B. (merkez bankası ) Efektif Satış Kuru ile çarpılarak TL.’ye çevrilerek kapatılır. 4M Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. hizmet ücret KDV oranı %18'dir.
 8. 4M sattığı hizmeti için, müşterisi ile yaptığı sözleşme hükümlerine uymayı taahhüt eder. Tüm hizmet çeşitleri, kapasitelerine, cinslerine göre farklı ücretlendirilirler. Müşteri ile yapılan ön çalışma sonunda müşterinin kabul ettiği teklife uygun olarak hazırlanan ve taraflarca imzalanan 4M hizmet sözleşmesi şartlarına uygun olarak işlemlere başlanabilir.
 9. 4M hizmet sürecinin her işlem aşamasında Müşteriyi bilgilendirmekle yükümlüdür. Bilgilendirme, e-mail, telefon, faks, imza karşılığı teslim edilen kargo, kurye, posta ile yapılır. 4M hizmet sözleşmesinde olumlu sonuçlanması taahhüt edilmeyen işler dışındaki tüm işlerin olumlu sonuçlanması 4M için bir taahhüttür.
 10. Ödemeler tek çekim kredi kartlı veya tek bir defada havale şeklinde yapılır. Taksitli ödemeler için tarafların önceden anlaşmış ve hizmet sözleşmesinde belirtilmiş olması gereklidir. Aksi halde noksan yapılan ödeme müşteri tarafından ödenir.

GÜVENLİ ÖDEME SAYFASI NEDİR?

 • Güvenli Ödeme Sayfası, Türkiye İş Bankası güvenli ortamında barındırılan, bakımı ve güvenliği Türkiye İş Bankası tarafından sağlanan, ortak kullanım için tasarlanmış ödeme sayfasıdır.
 • Güvenli Ödeme Sayfası, online işlemlerinizi Türkiye İş Bankası güvencesiyle gerçekleştirmenizi sağlar.
 • Müşteriler Türkiye İş Bankası'nın standart sayfasında ödeme işlemini daha güvenle ve daha kolay yapacaklardır.
 • İş Bankası Güvenli Ödeme Sayfasında bağlandığınızda, kredi kartı bilgileriniz 128 bit SSL ile kriptolanmış şekilde İnternet üzerinden alınır ve verilir.